Til indholdet

Česká komunita

af Clon, 2. nov. 2017

Meddelelser: 9

Sprog: Česky

Clon (Vise profilen) 2. nov. 2017 13.02.53

Ahoj,

pohybuje se tu někdo kdo komunikuje česky? Nemám moc přehled o jiných webech v češtině které by se esperantem zabývaly, je nějaká platforma/web/místo kde komunikují čeští esperantisté?

[překvapilo mě že ve zdejším fóru není žádné téma v češtině]

Janaen (Vise profilen) 21. feb. 2018 05.46.36

Ahoj, já jsem češka. Je spousta webů týkajících se Esperanta, ale nevím, jestli jsou tam diskuse. Možná jsi je už našel. např. esperanto.cz nebo zde: klik na web s odkazy na další organizace přehled esperantských klubů v ČR(I v Brně): esperantské kluby v ČR

Ladek (Vise profilen) 22. feb. 2018 17.11.19

Dobrý den,tak nevím,jak tu Češi diskutují o esperantu,ale pokud mají jako já v jazykovém filtru uvedeno jen esperanto,tak sem nepřijdou.Je-li mi známo,tak jsem nikdy žádnou diskuzi v češtině nezaznamenal.Ale vše se dá změnit : )
Přeci jen je tento web určen hlavně těm,kteří buď mluví esperantem,nebo se jej učí.

Clon (Vise profilen) 27. feb. 2018 13.44.27

Janaen:Ahoj, já jsem češka. Je spousta webů týkajících se Esperanta, ale nevím, jestli jsou tam diskuse. Možná jsi je už našel. např. esperanto.cz nebo zde: klik na web s odkazy na další organizace přehled esperantských klubů v ČR(I v Brně): esperantské kluby v ČR
Nějaké povědomí o různých stránkách mám ale zatím jsem nenarazil na žádné online místo které by vypadalo aktivně. A mám dojem že pro nováčky kteří se učí může být komunita česky rozumějících důležitá.

Janaen (Vise profilen) 25. apr. 2018 04.54.38

Ahoj, občas sem na diskusi kouknu. Dlouho se zde nic nedělo, ale Je fakt, že v Esperantu moc nekomunikuji, což je škoda. Moje škoda. Ale třeba se to změní. Krásný den všem, Jana

Gina9 (Vise profilen) 2. sep. 2018 08.57.14

Zdravím všechny české členy. Jsem tu nová. Nevím, kde u lekce hledat český překlad textu, aby se mi esperanto snadněji učilo. Poradí někdo? Děkuji.

petitka (Vise profilen) 8. sep. 2018 11.19.33

Hned na začátku lze vybrat jazyk, je tam čeština, ještě se překládá konec kurzu Nakamura, ale už se to dá spustit. Tak to zkus. A napiš, zda se povedlo.

Ryba (Vise profilen) 3. dec. 2019 22.56.22

Saluton! Začal jsem se na těchto stránkách učit esperanto před 5 dní. Přidal jsem Duolingo a mám pořízenou učebnici. Dělá mě potíž slovosled a chtěl jsem si pár vět napsat na tréning. Ty věty jsou úplně náhodné a nemají dávat v celku žádný smysl. Prosím opravte případné chyby. Mi bezonos sidlokoj ĉar mi estos devos kuŝos en la Avion. Nia Avion estas Airbus. Mi portas gitaron en mi gitarujo.

Zam_franca (Vise profilen) 4. dec. 2019 13.48.36

Saluton,

Jsem Francouz a nemluvím česky. Používám Google Translate, takže jsem možná nemusel rozumět vaší zprávě a vy mi nerozumíte! Pořadí slov je v esperantu víceméně volny: Mi lernas Esperanton, Esperanton mi lernas, Lernas mi Esperanton... Vaše esperanto není tak špatné pro někoho, kdo se ho učí pouze 5 dní! Podle mého vědomí není během lernu žádná chyba. Ale českou verzi neznám. Možná zkuste použít slovník. Pokud si myslíte, že stále existuje problém, zkuste, pokud je to možné, verzi lernu v jazyce, o kterém máte pasivní znalosti. V opačném případě je zde fórum klást jakékoli dotazy! Hodně štěstí


Ĝis! Nashle!

Tilbage til start