Til indholdet

Kial mono estas malbona?

af Demian, 3. jun. 2013

Sprog: Esperanto

  • Meddelelser: 14
  • Visninger: 30869

Sidste meddelelse

Ĉu esperanto povus funkcii sen neologismoj?

af Altebrilas, 26. apr. 2013

Sprog: Esperanto

  • Meddelelser: 46
  • Visninger: 92123

Al kiu kulturo aŭ lando vi dezirus aparteni?

af codesito, 29. apr. 2013

Sprog: Esperanto

  • Meddelelser: 29
  • Visninger: 47424

Esperanto kiel sekreta lingvo

af Tonyodb, 25. maj 2013

Sprog: Esperanto

  • Meddelelser: 5
  • Visninger: 23484

Avantaĝo de gepatra lingvo parolantoj

af Demian, 1. jun. 2013

Sprog: Esperanto

  • Meddelelser: 2
  • Visninger: 22818

Laŭleĝigado de mariĥuano

af Vilinilo, 31. maj 2013

Sprog: Esperanto

  • Meddelelser: 2
  • Visninger: 25101

La genocida politiko de NATO en la mondo estas stulta kaj erara

af baibaibibi, 25. maj 2013

Sprog: Esperanto

  • Meddelelser: 4
  • Visninger: 23849

Motivado por lernado de esperanto.

af goli, 4. maj 2013

Sprog: Esperanto

  • Meddelelser: 17
  • Visninger: 34020

IJK 2013

af Merkuro, 29. maj 2013

Sprog: Esperanto

  • Meddelelser: 1
  • Visninger: 22570

Sidste meddelelse

Postmorta letero el 1944

af palaman, 22. maj 2013

Sprog: Esperanto

  • Meddelelser: 6
  • Visninger: 23603

Sidste meddelelse

Tilbage til start